SOLAR ENERJİ

GÜNEŞ ENERJİLİ SULAMA

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama projelerinizi Ziraat bankası üzerinden 7 Yıllık 0 Faiz’li krediler ile çözüme kavuşturuyoruz.
0-sıfır faiz, 2 yıl ödemesiz, toplam 7 yıllık Güneş Enerjisi Kredisi ile mümkün.

Gerekli Belgeler:

Tapu

ÇKS Belgesi

Kuyu Ruhsatı veya Su kullanım Belgesi  (DSİ veya Sulama Birliğinden)

Damalama sulama projesi veya Yağmurlama sulama projesi

Toprak ve su analizi

Tek hat şeması, Elektrik Projesi

Kredi kullandırılıp, Güneş Panelleri servise alındıkdan sonra DENEY RAPORU gerekmektedir. Bu konuda da her türlü yardım, bilgi ve belge ile sizin adınıza müracaatınızı yapıp, takibini yapıp, DENEY RAPORU’nuzu alıyoruz.

Şu ana kadar Adana, Mersin, Osmaniye, Niğde, Karaman, Konya ve çevre illerinde Yüzlerce  sulama projesi gerçekleştirdik.

 

Güneş enerjisi dalgıç pompa, yüzey pompa, solar pompa başta olmak üzere bütün pompa türleri ile sorunsuz çalışır.

 

Solar Sulama Alanlarımız:

 

Normalde şebeke elektriği veya jeneratörle çalıştırılan bütün güçlerdeki üç fazlı geleneksel dalgıç veya yüzey pompaları, elektrik şebekesinin bulunmadığı yerlerde, günümüz teknolojisi sayesinde artık direk güneş panellerinden gündüzleri çalıştırılabilmektedir.

Bu sistem; güneş panelleri, Mppt güç şartlandırıcı, motor sürücü, güneş panelleri montaj konstrüksiyonları ve gerektiği hallerde de su deposundan oluşmaktadır.

Mppt güç şartlandırıcı sayesinde güneş panellerinden gündüz alınan en yüksek anlık güç, motor sürücüye iletilir. Sürücü, iletilen anlık güce göre pompa milinin devir sayısını ve / veya döndürme momentini değiştirerek, sabah ve akşam saatlerinde düşük, öğlen saatlerinde ise yüksek debideki suyu kullanıma sunar. Su hemen kullanılabileceği gibi uygun hacimde bir depoda biriktirilerek akşam veya gece yapılan sulama için de kullanılabilir.

Sistemde kullanılacak ekipmanlar ve maliyet, aşağıdaki veriler üzerinden yapılacak teknik projelendirme ile ortaya çıkmaktadır:

Sizde Bahçenizde, Tarlanızda Solar Güneş Enerjisi kullanmak istiyorsanız lütfen bizlere ulaşın.

ŞEBEKEYE BAĞLI (ON-GRID) FOTOVOLTAİK (PV) SİSTEMLER

Bu sistemler sayesinde, güneş panellerinde gündüz üretilen enerji, şebeke invertörleri üzerinden elektrik şebekesine basılarak, elektrik abonesinin, belli bir zaman periyodundaki elektrik giderlerinde azaltma, sıfırlama ya da kâra geçme (elektrik satışı) durumları sağlanır.
On-Grid sistemler; şebeke elektriği ve yeterli güneş paneli montaj alanının bulunduğu her yerde kullanılabilmektedir. Başlıca ekipmanları güneş panelleri ve şebeke invertörleridir. Teknik olarak güç sınırı olmaksızın her güç ölçeğinde kurulabilirler, bundan dolayı bu sistemler en küçük ev uygulamasından en büyük güneş enerji santrali (GES ) uygulamasına kadar geniş bir kullanım alanı yelpazesine sahiptir. Tarımsal sulama, tarım ve hayvancılık sektörleri de ayrıca öne çıkan kullanım alanlarıdır.

Türkiye’de 2 Ekim 2013 tarihinde yürürlüğe giren yenilenebilir enerji kanunu (YEK) yönetmeliğince her elektrik abonesi, 1MW kurulu güç sınırına kadar, yenilenebilir enerji kaynaklarından ürettiği enerjiyi, üretim lisansı gerektirmeden, kendi enerji tüketimini karşılamak esasıyla şebekeye basabilme hakkına sahiptir. Abone, bu bağlamda sadece bağlı bulunduğu kamu ya da özel elektrik dağıtım şirketinin teknik prosedürlerine tabiidir. Abonenin tükettiği ve ürettiği enerji, fatura dönemi sonunda birbirlerinden mahsuplaşılacaktır. Olası bir enerji üretim fazlası durumunda elektrik dağıtım şirketi bu enerji fazlasını, abonenin kendisine fatura kesebilmesi durumunda satın alacaktır.

Yıl içindeki fatura dönemleri boyunca sabit bir elektrik tüketimi olan bir abonenin, bir fatura dönemi içindeki elektrik tüketiminin karşılanıp enerji fazlası oluşmaması amacı için kurulacak şebekeye bağlı bir PV-sistem, yaz ayları temel alınarak projelendirilecektir. Bu durumda abonenin toplam yıllık elektrik giderlerinden, bulunulan lokasyona da bağlı olarak Türkiye güneşlenme şartlarında %65 – 75 oranında tasarruf sağlanması beklenmektedir.
Sistemde kullanılacak ekipmanlar ve keşif öncesi ön maliyet, aşağıdaki veriler üzerinden yapılacak teknik projelendirme ile ortaya çıkmaktadır:

  • kWh cinsinden yaz ayları fatura dönemi sonu elektrik tüketimi, (kış aylarındaki tüketim daha fazla ise bunu da ayrıca bildiriniz)
  • Kurulum yeri (Köy, kasaba ve şehir adı),
  • Çatıya kurulum yapılacak ise
  • Çatının ebatları, eğim açısı, güneyden sapma açısı ve çatı kaplaması türü

Solar Çiftlikler Kurun, Tarımsal Enerji Maliyetlerinden Tasarruf Edin

Hem bir Elektrik müdendisi hem de bir Çiftçi olarak, Tarım endüstrisinin kötü hava koşullarından ve belirsiz piyasalardan artan işletme maliyetlerine kadar birçok zorlukla karşı karşıya olduğunu biliyoruz.

Ozaak Solar Enerji AŞ. olarak bugün ve gelecekteki elektrik maliyetlerini kontrol etmenize yardımcı olabiliriz.

Seralardan  Süt Çiftliklerine, Mandıralardan, Ağıllardan, Ahırlardan Soğuk Hava depolarına, Her türlü kurutma Tesisleri‘ nden küçük çiftliklere kadar Ozaak Solar Enerji AŞ. size enerji tasarrufu ve bağımsızlık sağlayacaktır.

Kuracağımız Solar Enerji Tesisi ile, ihtiyacınız olan elektriği karşılayabilir ve Kullanım fazlası elektriğinizi Devlete satabilirsiniz.

Sistemlerimiz sürekli çalışmak üzere tasarlanmıştır ve 25 yıllık performans garantisi ile birlikte gelir.

Güneş Enerjisi Çözüm Ortağınız – Solar Partner

Ozaak Solar Enerji olarak, ister ticari bir güneş enerjisi projesi inşa etmek, ister bir güneş enerjisi projesi satmak veya bir projeyi sürdürmek istiyorsanız, ülke çapında güneş enerjisi çözümleri sunuyoruz.

Ticari ve endüstriyel işletmeler, kamu sektörü, kamu hizmeti alımı, GYO’lar ve arazi sahipleri gibi birçok pazarda özelleştirilmiş anahtar teslim proje geliştirme hizmetleri sunuyoruz.

Karmaşıklığı sizin için yönetiyoruz.

İstikrarlı, uzun vadeli çözüm ortağınız olmaya talibiz.

Ticarethaneler ve Fabrikalar için Solar Enerji

 
Ülke genelindeki işletmeler yeşil bir ün kazanmak, kurumsal sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak ve  işletme maliyetlerini azaltmak için güneş enerjisi kuruyorlar.
 
Önümüzdeki 25 yıl için enerji maliyetlerinizi tahmin edin ve sürdürülebilir güneş enerjisi ile aylık enerji faturanızı azaltın. Hatta yeni bir gelir kapısı oluşturun.
 
Günümüzde işletmeler sürdürülebilirliğin önemli olduğunu biliyor ve güneş enerjisinin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmanın ve aynı zamanda yeşil bir üne kavuşmanın harika bir yolu olduğunu biliyorlar.

Solar Çevre Aydınlatmaları – Güneş Enerjili Çevre Aydınlatmaları

Sizde Solar Güneş Enerjisi kullanmak istiyorsanız lütfen bizlere ulaşın

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ (GES)

Güneş Enerji sistemi güneş enerjisinden elektrik üretim sistemlerinin kısa adı olup solar sistemi yada GES  sistemleri olarak kısaca ifade edilir. GES  sistemlerinin mantığında güneş ışınlarının güneş panellerinin üzerine düşerek elektronların hareket etmesi sonucu elektrik akımının oluşabilmesiyle elektrik enerjisi üretimi meydana gelir.

GES  sistemlerinde  elektrik üretimi için  gün ışığı yeterli olup sıcaklıkla pek bir ilgisi yoktur. Yalnız fazla sıcaklık güneş panellerindeki silisyum maddesinin elektronların arasındaki mesafe artacağından elektrik üretimi olumsuz yönde etkilenir.

Güneş enerjisi ile elektrik üretimi uzun bir dönem ve geliştirmelerden sonra kabul edilebilir düzeyde olup enerji yatırımları başlamıştır. Yenilenebilir enerji kaynaklarından olan Güneş enerji santralleri sistemleri son zamanlarda ülkemizde her geçen gün insanlar tarafından daha fazla ilgi ve talep gösteriliyor.

Enerji yatırımı; küçük veya büyük bir enerji yatırımıdır. Asıl amaç kar etmektir. Enerji yatırımlarının EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) tarafından tahsis edilen lisanslar vasıtasıyla yapıldığı ülkemizde lisanssız elektrik üretimi küçük ölçekte enerji yatırımcısının önünü açmayı hedeflemektedir.

Günümüzde herkes kendine en uygun.şartlarda elektrik üretim sistemi kurarak elektrik giderlerini sıfırlamak ve fazlasını devlete satarak kazanç elde etmektedir.

Sizde Güneş Enerji Santrali (GES) yatırımcısı olmak istiyorsanız lütfen bizlere ulaşın.

Güneş Panellerinin Temizliği ve Temizlenme Sıklığı

Güneş panellerinin düzenli olarak temizlenmesi, çıkarılması zor malzemelerin birikmesini azaltır.

Güneş enerjisi sahalarının yılda bir kez temizlenmesini öneriyoruz.

Ancak ihmal veya aşırı kirlenme durumlarında bunun arttırılması gerekebilir. Endüstriyel / tarımsal işletmelerin yakınındaki veya yollara yakın alanların, daha yüksek seviyelerde kirletici maddeler nedeniyle daha sık temizlenmesi gerekebilir.

Kir birikmesi panellere zarar verebilir ve garantinizi geçersiz kılabilir.

İhmal size karşı kullanılabilir ve güneş panelleriniz arızalanırsa veya verimsiz hale gelirse üretim garantisini tehlikeye atabilir. En iyi uygulama, güneş panellerini düzenli olarak temizlemektir. Ozaak Solar A.Ş. olarak her temizlik işinden sonra bir temizlik raporu sunuyoruz. Bu, bir garanti sorununun ortaya çıkması durumunda bu Solar sahanın temizlendiğini ve bakımının yapıldığını kanıtlamak için kullanılabilir.

Odak noktamız; her zaman müşterilerimizin gereksinimlerine ve proje hedeflerine göre en uygun hizmeti vermektir.

 

HİBRİD (GÜNEŞ ENERJİSİ + RÜZGAR GÜLÜ) ENERJİ SİSTEMLERİ

Hibrid yenilenebilir enerji sistemleri güneş panelleri ve rüzgar türbini birlikte kullanılarak oluşturulmuş enerji sistemleridir. Hibrid enerji sistemi ile dört mevsim yenilenebilir enerji kaynaklarından dengeli olarak istifade ederek elektrik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Rüzgar Türbinleri ile 24 Saat, Güneş panelleri ise Günde 5-10 saat arasında elektrik üretilmesini sağlar. Hibrit Paket 5 Kw – Komforlu Bir Evin Tüm İhtiyacını Karşılar Daha sonrasında bu enerjiyi sistem otomatik olarak akülere depolar ve inverter üzerinden evlerimizde kullandığımız 220 Volta çevirir.

Hibrit paketlerimiz ile Sizlerde Gece ve gündüz bedava elektrik üretebilirsiniz. Solar paketlerimiz defalarca denenmiş ve test aşamalarından başarı ile geçmiştir.

Call Now ButtonBeni Ara
Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Konuşmaya başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?